מרכז טיפולי לאוכלוסיה מיוחדת בגליל המזרחי

המרכז ההידרותרפי במועצה האזורית מבואות החרמון הינו מרכז יחיד מסוגו בגליל העליון.
במרכזו בריכה גדולה המחוממת לטמפ' גבוהה מהרגיל ובריכה שיקומית המתמקדת בטיפולי הידרותרפיה ובשחייה טיפולית לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים. הטיפול ניתן באופן פרטני או בקבוצות קטנות על ידי צוות מקצועי ומיומן, בעל גישות חדשניות בתחום זה. במרכז מועסקים פיזיותרפיסטים, הידרותרפיסטים,מצילים ומדריכי שחייה.

המרכז כולל:

  • בריכה הידרותראפית טיפולית מחוממת ל- 33 מעלות
  • בריכת שחייה מקורה
  • מרכז טיפולים: מכון פיזיותרפיה חדר כושר המותאם למשתקמים ( בקרוב )
  • מלתחות אישיות, חנייה לנכים.

המרכז ההידרותראפי על כל חלליו נגיש באופן מלאהמרכז מוכר כספק מורשה ע"י כל קופות החולים , משרד הביטחון, ארגון נכי צה"ל וצה"ל.

הפעילויות במרכז

  • תכניות טיפול הידרותרפיה אישיות.
  • הידרותרפיה לתינוקות, ילדים ומבוגרים.
  • תכניות לקבוצות בעלי צרכים מיוחדים או מגבלות גופניות.
  • לימוד שחייה פרטנית או בקבוצות קטנות
  • קבוצות אימון למבוגרים לשיפור הכושר הגופני וחיזוק יסודות השחייה
  • שחייה חופשית

למי מיועד השירות

הטיפול במים פונה לקשת רחבה של אנשים ומתאים לכולם. בין השאר לילדים ובוגרים בעלי נכויות פיזיות: נכי צה"ל, נפגעי תאונות עבודה, תאונות דרכים, אנשים בשיקום לאחר ניתוחים אורתופדיים. בוגרים לאחר אירוע מוחי, אנשים עם מחלות כרוניות או בעלי נכויות מולדות.
ילדים ובוגרים בעלי פיגור שכלי ברמות שונות: אוטיסטים, בעלי הפרעות נפשיות, ילדים עם בעיות התפתחות שונות, בעיות רגשיות, הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות (ADHD).

בריכה הידרותראפית שיקומית

בבריכה מתמקדים בטיפולי הידרותראפיה ושחייה טיפולית לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. מתאים להפחתת כאבים כרוניים, שיפור שיווי המשקל, חיזוק השרירים, הגדלת טווחי תנועה ושיפור איכות החיים. הטיפולים מתאימים לכל אדם הסובל ממחלה כרונית, לאחר ניתוח אורטופדי, תאונה או בתהליך שיקום.

בריכת השחייה

מיועדת ללימוד שחייה, התעמלות במים, חוג שחייה לתינוקות והוריהם תרגול ותנועה של הגוף, חיזוק השרירים והשלד. בנוסף בבריכה מתקיימים חוגים רבים של עמותות ספורט שונות.

 

מכון פיזיותרפיה

פיזיותראפיה עוסקת באבחון, מניעה ושיקום של בעיות במערכת התנועה, תוך התבוננות על גוף האדם כמכלול. טיפול פיזיותראפי מסייע למטופל להשיב את יכולת השרירים ותנועת המפרקים המעורבים ולחזור לתנועה עצמאית ככל האפשר, כך שיוכל לחזור לאורח חייו הקודם בצורה מיטבית.
המכון מנוהל ע"י עופר ניצן, פיזיותרפיסט מוסמך מתמחה בכאבי גב, כתף, ברך, טיפול בסחרחורות (ורטיגו), אבחון בעיות שלד שריר.
לתאום וקביעת תור: עופר ניצן    052-2319312

מכון עיסוי טיפולי רפואי

עיסוי רפואי הוא טכניקת טיפול מדוייקת וממוקדת המתבצעת באיזור הגוף הכאוב ובאיזורים הסמוכים לו. העיסוי הטיפולי-רפואי טוב גם לגוף וגם לנפש ועוזר להקלה על כאבים ומתחים גופניים ורגשיים , בבעיות גב צוואר, כתף קפואה, מרפק טניסאים וכו'. העיסוי מסייע לשיפור תפקוד וזרימה בכל המערכות בגוף ובשיפור טווחי תנועה ועצירת תהליכים כרוניים.
רון עזרא, מסאג' תרפיסט ומטפל רב תחומי ברפואה משלימה בעל ניסיון רב בטיפול בקליניקה פרטית ובמרכזי ספא שונים, בעל ניסיון רב בטיפול עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים.
לתאום וקביעת תור: רון – 052-3708542

 

פרטי יצירת קשר

הגר שרון
מנהלת המרכז ההידרותראפי