הרשות לבטחון קהילתי מהווה גורם מקצועי מוביל במועצה למניעת אלימות, עבריינות התנהגות אנטי חברתית, ושימוש בסמים ואלכוהול. הרשות מובילה באמצעות פעולותיה לשיפור הביטחון האישי ותחושת המוגנות של תושבי מבואות החרמון. 

הרשות פועלת  לקידום הביטחון האישי והקהילתי , למול מגוון הצרכים השונים, באמצעות הפעלה, ייזום ופיתוח של תוכניות ומענים לגילאים השונים על פי צרכיהם.
הרשות עובדת בשיתוף פעולה מלא עם בתי הספר, כלל מחלקות המועצה , המתנ"ס והנהגות הישובים.
בתחומי פעילותה ובהתבסס על מומחיותה המקצועית הרשות מקיימת שיתופי פעולה עם גורמים האמונים, על שמירת הביטחון האישי  והקהילתי במדינת ישראל.
 

הרשות הלאומית לביטחון קהילתי מובילה במועצה את ההתמודדות למניעת אלימות, עבריינות ,פשיעה, סמים ואלכוהול למבוגרים, ילדים ונוער.

הרשות היא מקור לידע מקצועי ומשאבים לביסוס יכולת ההתמודדות של המועצה והישובים במצבי חירום חברתיים.

אנו פועלים על מנת לתת מענה במרחב המועצה ובהתאמה נבנות תוכניות המיועדות למניעה ולצמצום התופעות הנבחרות. זאת בתיאום בין כלל הגורמים המקצועיים וההתנדבותיים הרלוונטיים.

הרשות לבטחון קהילתי הינה הגוף המרכז במועצה את ההתמודדות עם מצבי חירום חברתיים, בכל אירוע מוקם צוות אנשי מקצוע מהמועצה במשותף עם נציגי היישוב וביחד מתמודדים בזמן אמת.

אנו מקיימים פעילויות מניעה בכלל יישובי המועצה וכן הדרכות והכשרות לצוותים מקצועיים.

סדנאות ומפגשים עם בני הנוער מתקיימים הן במסגרת בתי הספר והן בשעות אחר הצהריים או הערב ביישובים.

 

פעילויות והצגות

 

לאורך השנה ובדגש על חופשת הקיץ מתקיימות פעילויות לילדים ובני נוער שמטרתן מתן מענה חברתי הפגתי בו אנו בונים אפשרויות למפגש ופעילויות הנותנות מענה לצרכי הנוער ומונעות שוטטות.

כמו כן אנו מביאים הצגות המעודדות שיח בנושאים של חרם, סכנות במרחב הווירטואלי ומניעה של אלימות מכל סוג.

עגלת לילות לבנים מופעלת על ידי רכז המוגנות שעובר בין הישובים ועורך פעילות ושיח בגובה העיניים עם בני הנוער.

כמו כן מתקיימות לאורך השנה סדנאות עם אנשי מקצוע להורים בנושאים של מניעת אלימות באינטרנט, שמירת המוגנות והקשר ההורי לאורך גיל ההתבגרות בהתמודדות עם תופעות מסכנות.
 

 

לילות לבנים.jpe

 

פרטי יצירת קשר

רקפת ראובן
עו”ס קהילתית, מנהלת הרשות לביטחון קהילתי - חוסן וחירום

יחיאב צורי
רכז מוגנות חטיבה ותיכון

אביה לחמי
רכזת מוגנות יסודי